Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Satanistyczna Duma

Violet Prison for Violent Visions


Satanistyczna Duma

Duma jest jednym z kluczowych pojęć satanizmu. Pycha jest jednym z pierwszych atrybutów, jakie chrześcijańska tradycja przypisuje Szatanowi - traktując to jako cechę negatywną. Dla satanisty jednak owa pycha jest zaletą, cechą, do której należy dążyć.

Duma, w najprostszym ujęciu, to świadomość własnej wartości i własnej mocy, i - co za tym idzie - szacunek dla siebie i egzekwowanie tego szacunku również od innych. Człowiek dumny nie będzie mówił "Nie jestem godzien". Człowiek dumny nie pozwoli innym na to, żeby go zlekceważyli lub bezkarnie skrzywdzili. Człowiek dumny nie będzie rozmawiał i przebywał z każdym, lecz będzie ostrożnie dobierał sobie znajomych - ludzi takich, którzy są godni jego towarzystwa. I wreszcie, człowiek dumny będzie radził sobie w życiu sam, nie oczekując od innych pomocy ani też nie zatrzymując się w swojej drodze po to, żeby pomóc komuś.

Ale wszystko to są jedynie zewnętrzne oznaki dumy. Gdzie tkwi źródło, istota satanistycznej dumy? Tkwi ona w odrzuceniu wszelkich zewnętrznych bóstw i autorytetów i uznaniu za jedynego Boga, jedyną istotę godną tego, żeby oddawać jej cześć, siebie samego. Jesteś Bogiem; Twoje życzenia, cele, uczucia są dla ciebie najważniejszymi na świecie. I to powinno być samo w sobie powodem twojej satanistycznej dumy, nie twoja inteligencja, uzdolnienia, moce (one mogą oczywiście być również powodami do dumy - lecz nie tymi głównymi, najważniejszymi; są to bowiem cechy, które można rozwijać, ale również zatracać - a twoja duma powinna pozostawać niezmieniona bez względu na okoliczności).

Ludzie traktują człowieka tak, jak on sam siebie traktuje. Gdy zaczniesz traktować siebie jak Boga - zakładając, że będzie to czynione szczerze i z głębokim przekonaniem - sprawisz, że ludzie również zaczną po pewnym czasie traktować Cię z głębokim szacunkiem. Jest to jedna z zasad Niższej Magii. Traktowanie siebie jak Boga niekoniecznie oznacza wynoszenie się ponad innych. Wśród tych, którzy nie zasługują na szacunek - owszem. Jednak gdy jesteś w towarzystwie innych dumnych ludzi, innych dojrzałych satanistów, pamiętaj, że jesteś Bogiem, ale wśród innych Bogów.


vincent 07.09.2006 [Powrót] Podziel się swoim zdaniem

|| liliw ||
no no no... zastanawiam się czy to oby napewno twój blog... coś mi to przypomina ale zachowam to dla siebie... to dowód na to jak mało znamy ludzi wokół nas... trzym się Vincent
|| brak www || data: 07.09.2006
host-217-172-251-214.lodz.mm.pl || IP: 217.172.251.214